עסקים מומלצים בירכא

המומלצים

פתחו חיפוש מתקדם

אודות הכפר ירכא

אודות הכפר ירכא

מדינת ישראל מלאה בישובים פחות מוכרים אשר כדאי מאוד לכולם להכיר
מדינתנו הקטנה מלאה ביישובים וערים קטנים אשר רוב האוכלוסייה אינה מכירה כלל, או מכירה רק בשם, במיקום הגיאוגרפי וכדומה. אחד מהמקומות הללו הינו ירכא, כפר דרוזי בצפון הארץ אשר רבים מכירים בשמו, אולם מעטים מכירים באמת את אורח החיים באזור, את התעשייה השוקקת בכפר ואת כלל הדברים אשר הופכים את ירכא למה שהיא.

אז מה כדאי לדעת אודות הכפר ירכא?
מיקומו של הכפר: כאמור, הכפר ירכא הינו כפר בצפון הארץ, ולייתר דיוק כפר הממוקם בגליל המערבי, באזור מבודד למדי המתאפיין במזג אוויר נעים לאורך כל השנה, נופים ירוקים ואוויר נקי. רבים מגיעים לאזור הכפר בכדי ליהנות ממיקומו הייחודי ומזג האוויר הנעים השורר שם, כאשר ניתן לבצע באזור טיולים מסוגים שונים המתאימים לכל אחד, כולל טיולי זוגות או טיולים משפחתיים.

אופי הכפר: הכפר הינו כפר דרוזי כבר מראשית הקמתו, ומאז ועד היום שמר הכפר על אופיו. למרות האמור, הכפר הינו בין הכפרים המפותחים ביותר במדינה, ולכן הוא מתאפיין במסחר פעיל, מרכזי קניות רבים וכן מבקרים רבים אשר פוקדים את הכפר מידי שנה, ואשר עבורם ביצעו המקומיים התאמות שונות כך שניתן למצוא חנויות ומרכזים שונים הפתוחים בשבת, שילוט בעברית ואנגלית ועוד מגוון מאפיינים המעידים על כך שמדובר בכפר מסביר פנים אשר אליו מגיעים אנשים רבים מבחוץ.

הקמתו של הכפר: אודות הכפר ירכא מתועדים כבר מהמאה ה-11, כאשר הדת הדרוזית התפצלה מהשיעה, וכיום הוא נחשב לאחד הכפרים הדרוזים העתיקים ביותר במדינה. מאז אנו נתקלים בתיעוד נרחב למדי של הנעשה בכפר בשנים שחלפו, כאשר ניתן לראות כי הכפר עבר גלגולים רבים תחת כובשים שונים של המדינה, אולם תמיד שמר על אופיו הדרוזי. בתחילת הקמתו של הכפר, רוב תושביו היו חקלאים, וכן גם במאות שלאחר הקמתו שמר הכפר על אופיו ככפר דרוזי חקלאי.

התפתחות הכפר מאז הקמתו: עם התפתחות התעשייה, ובעיקר לאחר הקמת מדינת ישראל, שינה הכפר את אופיו במקצת, כאשר רוב התושבים נטשו את החקלאות והחלו לעבוד במסחר. בכפר הוקמו כמה אזורים תעשייתיים, מפעלים ועוד מבנים רבים בהם עסקו במסחר בצורות שונות בכדי להשתלב עם המדינה המתפתחת. לאחר מכן, המשיך הכפר להתפתח כאשר כיום הוא נחשב לאחד ממרכזי הקניות המתויירים ביותר במדינה, עם אלפי אנשים המגיעים אליו בכל שנה בכדי ליהנות מחוויית הקניות הייחודית המוצעת בו.

מאפיינים בולטים של הכפר: כיום הכפר ירכא מתאפיין בעיקר במרכזי הקניות הרבים הקיימים בו, ואשר מתרבים ככל שהזמן עובר, אשר בהם ניתן למצוא מוצרים איכותיים ביותר, של המותגים המובילים, במחירים מוזלים ואטרקטיביים המושכים אלפי אנשים אל הכפר בשנה. כמו כן, ישנן אטרקציות רבות לראות בכפר כגון חילוות אל רוג'אב- אתר תפילה מרשים בעיצובו, גודלו ויופיו, וכן מרכז החלל הדרוזי על שם אילן רמון אשר בו פלנטריום משוכלל, טלסקופ שמש ומספר טלסקופי כוכבים.

ירכא הינו אחד מהכפרים המיוחדים ביותר במדינה, ומומלץ ביותר לבקר בו
בין אם הנכם מעוניינים ביום קניות מהנה, טיול בצפון לכל המשפחה או ביקור באתרים ייחודיים, כדאי לכם להגיע לירכא. הכפר אשר שוכן כשעה וחצי נסיעה מהמרכז מציע מגוון רחב ביותר של אטרקציות ייחודיות המתאימות לכל המשפחה, מהן כל אחד יכול לבחור את האטרקציות המתאימות ביותר עבורו, וליהנות מיום טיול ייחודי בצפון הארץ, אשר אינו נופל באיכותו מטיולים בחו"ל ואשר זמין לכל אחד.